Розроблення енергоефективних рішень на основі альтернативних джерел енергії


08 грудня 2020 року департаментом економіки та цифровізації облдержадміністрації проведено круглий стіл за участю представників територіальних громад Київської області, бізнесу, наукових установ та та громадських організацій, які зацікавлені у налагодженні діалогу між ключовими стейкхолдерами регіону у галузі альтернативної енергетики.


Частка регіональної зайнятості у галузі «Виробництво, передача та розподілення електроенергії» складає 3,5%. Це найбільший показник серед галузей, які займають провідні позиції в регіональній економіці з впровадження інновацій. 27,3 % всіх котелень Київської області працюють на альтернативних видах палива.


Своїм баченням перспектив розвитку «зеленої енергетики» в Україні та на Київщині поділилися експерти у сфері енергетики: Олексій Оржель, екс-міністр енергетики та захисту довкілля України, та Бенменні Мухуб, головний інженер проєктів Інституту відновлюваної енергетики НАН України.

Як працює муніципальний енергокооператив у місті Славутичі, створений з метою будівництва сонячної електростанції, поділилася директорка КП «Агентство регіонального розвитку» Арина Старовойтова. Тему дахових сонячних електростанцій продовжив Сергій Шпак (інжинірингова компанія ТОВ «Гетьман бразерс груп»).


Про переваги енергоефективних рішень для громад, зокрема у питаннях обліку та контролю споживання електроенергії, розповів Давид Шамоєв (ТОВ «Енерджи лайн»). Як планується здійснювати девелопмент проєктів зеленої енергетики в рамках Київського енергетичного кластеру поділився Матвій Гетьман (ТОВ «Київський енергетичний кластер» м. Біла Церква).


Про інноваційні розробки Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» для виробництва твердого біопалива з біосировини поінформувала його науковий співробітник Наталія Веремейчик.


Запис круглого столу

Презентації

Популярне
Останні новини
Архів