У КОДА ПІДВЕЛИ ПІДСУМКИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ ЄС ПРООН «МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ – ІІ

У середу, 7 грудня, в приміщенні Київської обласної державної адміністрації відбулося засідання Київської обласної координаційної ради з питань реалізації проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», на якому головуючим був заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Євген Несен. Участь в засіданні також взяли радник голови Київської ОДА з економічних питань Олег Письменний, представники департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, представники Проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Київській області, координатори Проекту від обласних райдержадміністрацій.

Засідання Київської обласної координаційної ради складалося з чотирьох блоків: звіти про діяльність районів-партнерів Проекту МРГ-ІІІ; звіти про діяльність міст – партнерів Проекту МРГ-ІІІ; звіт представника с. Циблі Переяслав-Хмельницького району; підведення підсумків.

Детальніше про Проект розповіли координатори Проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» Світлана Коваль та Сівілія Черман. Координатори Проекту презентували результати його втілення на території Київської області. Зокрема, вони зазначили, що даний Проект реалізується на території області з 2014 року і триватиме до 2017 року. Проект впроваджується і співфінансується Програмою Розвитку ООН в Україні, і фінансується Європейським Союзом. Його мета – забезпечити соціальний, економічний та екологічний розвиток шляхом спільного з місцевими громадами планування та прийняття рішень, через більш ефективне призначення фінансових ресурсів (особливо за рахунок бюджетних коштів); підвести підсумки роботи МРГ-ІІІ та спланувати подальшу роботу по Проекту в 2016-17 році. Виконавчими партнерами є організації громад, районні та області органи влади, профільні міністерства, парламентські комітети, національні асоціації місцевих рад та університети. Цей проект реалізується по всіх областях України. Його бюджет складає 23,8 мл. євро. Цільові групи: 1 000 організацій громад, 300 ОСББ, 1 000 сільських рад, до 15 міських рад, 200 районних рад/адміністрацій, 25 обласних рад/ адміністрацій.

Світлана Коваль наголосила на тому, що на Київщині після реалізації декількох мікропроектів райони почали створювати та реалізовувати власні проекти.

Як зазначила Сівілія Черман, основна мета проекту – допомагати людям об’єднуватися задля вирішення нагальних питань громади. Вона додала, що наразі в Переяслав-Хмельницькому районі відбувається реалізація проекту Смарт-сіті, який передбачає встановлення по місту Переяслав-Хмельницький камер відео спостереження та створення інтерактивної карти у м. Українка.

Під час засідання представники районів-партнерів та міст-партнерів Проекту МРГ-ІІІ прозвітували про втілення мікропроектів у їхніх районах, а також розповіли про подальшу роботу в напрямку реалізації проектів на території їхніх міст та районів.

Підводячи підсумки, радник голови Київської ОДА Олег Письменний зазначив, що зацікавленість у Проекті має в першу чергу бути на місцях, в громадах.

«Розуміння потреби і необхідності – це той елемент, який необхідний для того, щоб розбудовувати місцеві громади. Хоч на сьогоднішній день ситуація з фінансуванням є складною, Проект змінює розуміння і згуртовує громади до певного конструктиву», – підкреслив радник голови.


Популярне
Останні новини
Архів