А що третій празник – Святе Водохреща!


Завтра православні українці святкують Водохреща або Йордан – третє і завершальне свято різдвяного циклу, день, коли освячують воду.

Купання в ополонці на Водохреща 2017 планується майже у кожному населеному пункту Київської області прямо після вечірньої служби вже 18-го числа – в день надвечір’я Богоявлення.

Крім цього, Етно-комплекс «Українське село» (с. Бузова Києво-Святошинський район) запрошує Вас на святкове богослужіння, Велике Освячення води й купання в ополонці у святий день Хрещення Господнього!


Початок богослужіння 19 січня о 10:00

Освячення води об 11:30

Купання в ополонці з 12:15


"Українське село" стало популярним місцем мешканців Київської області та Києва для купання у хрещенські морози. Комплекс дає можливість у теплі і затишку переодягнутися перед купанням та зігрітися у теплому приміщенні, що знаходиться біля озера, а на продовження "зігрівання" запрошує колиба "Поїхали!".Також можна відвідати озеро Крючок (с. Крюківщина, Києво-Святошинський район), де святкують Водохреща.

Вже о 03.00 усі бажаючі зможуть скупатися в Йорданській воді, адже за переказами, в водохресну ніч навіть проста вода має цілющу силу. Вранці тут проходитиме освячення води об 10.00. Тож, запрошуємо відсвяткувати свято та скупатися у крижаній воді ополонки, набиратися сил і здоров’я на цілий рік. На всіх гостей чекатимуть смачні канапки та зігріваючі напої.


У “Парку Київська Русь” (с. Копачів, Обухівський район) чекають всіх, хто хоче доторкнутися до стародавніх слов'янських традицій святкування.

Гостей чекає театралізоване дійство "На Йордані", що оповідає біблійну історію про житіє Іоанна Хрестителя. Доповнить програму традиційний різдвяний вертеп, все ще актуальний до завершення січневого циклу свят. А також театр Древнього Києва подарує гостям прецікаву казку, повчальну і звеселяючу водночас, в якій буде багато музики та спецефектів початок театралізованої програми близько 16:00.


І найголовніше святкове дійство: хресний хід до місцевого Смарагдового озера і купання у ньому всіх охочих. Традиційний водохресний ритуал буде не просто зануренням у воду, це буде реконструкція Водохресного обряду за всіма правилами, які існували колись у Древній Русі. 19 січня води озера освятить священик. А зігрітися після зимового купання можна буде у корчмі смачним трав'яним чаєм або глінтвейном.

Популярне
Останні новини