Святкування "Колодія" на Київщині


На свято «Колодія», яке святкуватимуть 25-26 лютого 2017 року, запрошують міста та села Київської області. Під час святкування відтворять давні обряди, влаштують народні забави: перетягування каната, катання на конях, бої на колоді тощо. Відвідувачів розважатимуть народні колективи, які виконуватимуть народні пісні і танці. Кращі господині Київщини готуватимуть млинці і вареники, а майстри влаштують ярмарок різноманітних виробів.Етнографічний комплекс «Українське село» (Києво-Святошинський район, с. Бузова, вул. Дмитрівська, 1) відзначає свято Колодія за усіма народними традиціями. Ще з давніх- давен в Україні святкували свято Колодія і тривало воно на протязі тижня: у понеділок «колодка народжувалась», у вівторок – «охрещувалась», у середу – «похрестини», у четвер – «помирала», у п`ятницю «колодку хоронили», у суботу - «оплакування колодки», а у неділю відбувалось завершення життєвої долі «колодки» - молоді жінки «волочили колодку», вони прив`язували колодку (загорнуте у полотно полінце) до ноги неодруженим парубкам та дівчатам. А оскільки, ніхто не бажав тягти на нозі колодку, тож від неї відкуплялись кольоровими стрічками, танцями, піснями або їжею та напоями. Гостей будуть вчити виготовляти символ свята «колодку».

Фольклорно-обрядову програму забезпечить гурт «Баламути». Разом з ним гості співатимуть весняні пісні, гратимуть у народні ігри, танцюватимуть. Відбудеться ярмарок майстрів народної творчості, частування традиційними українськими стравами.


У парку розваг «Київська Русь» (с. Копачів Обухівського р-ну), також святкуватимуть Колодія за стародавніми традиціями та обрядами! 25 – 26 лютого з 10.00 до 19.30 проходитиме яскрава програма із спецефектами та вогняним шоу, катанням на конях, в санях чи каретах, карколомними кінно-трюковими шоу, різноманітними іграми та конкурсами. Для кожного – млинці з найрізноманітнішими начинками, слов’янські настоянки та різноманітні ласощі досхочу. Тільки у Древньому Києві: спалювання найбільшого в Україні опудала вогняними стрілами.Популярне
Останні новини