Публічно презентовано проект Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Київської област

28 листопада 2017 року в місті Києві представники Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) разом з Київською облдержадміністрацією провели публічну дискусію «Регіональна стратегія розвитку МСП Київської області: від намірів до конкретних дій». Експерти Програми USAID ЛЕВ вперше публічно презентували проект Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Київської області до 2020 року, який розроблено за ініціативи місцевої влади, бізнес-об’єднань та громадськості Київщини.

Дана Стратегія містить чіткі цілі для створення сталого розвитку малого та середнього бізнесу регіону та реалістичні шляхи їх досягнення. Експерти Програми USAID ЛЕВ побудували її на основі Акта про малий бізнес для Європи (АМБ), 10 принципів якого лежать в основі політики сприяння бізнесу в ЄС, врахували особливості сектору МСП Київської області, зафіксували місце Стратегії серед інших документів політики і виписали механізми та ризики її реалізації. Документ є фіскально-відповідальним та фактично є інструментом залучення донорських коштів під конкретні заходи.

У своєму вступному слові, директор Програми USAID ЛЕВ Тамара Соляник відзначила, що робота Програми на Київщині – це частина структурних реформ. «Ми раді бути частиною невідворотних позитивних змін, які тривають у Київській області» – додала пані Соляник.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, називає Стратегію «живим документом». Вона передбачає механізми моніторингу та адаптації документу до змін, які відбуватимуться в області. «Наша мета – підтримати всі зацікавлені сторони Київської області. Це наша спільна робота, наш спільний документ та наша спільна відповідальність» – додав Віктор Лях.

Заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі – начальник управління бізнес-клімату Київської облдержадміністрації Наталія Погребна підкреслила, що сектор малого та середнього підприємництва є основою розвитку економіки Київської області. Облдержадміністрація проводить постійну роботу щодо розвитку МСП. Гарними «свіжими» прикладами є створення у Вишгородському районі індустріального парку "Київщина" - це четвертий парк у Київській області, який включено до реєстру індустріальних (промислових) парків та відкриття Центру розвитку підприємництва у місті Біла Церква.

«Щоб зрозуміти, що відбувається в Україні, можна подивитися на те, що відбувається в Київській області», – розповіла Оксана Кузяків, координатор аналітичного напрямку Програми USAID ЛЕВ та виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД). Пані Кузяків презентувала останні дані Щорічної оцінки ділового клімату Київської області за 2016 рік. Показники Київської області, в основному, схожі на загальноукраїнські показники. Цікаво, що Київщина не так гостро відчуває брак кваліфікованих працівників, як решта регіонів. З іншого боку, підприємці скаржаться на державний нагляд та податкове адміністрування. Підприємства частіше перевірялися, перевірки були триваліші та частіше закінчувалися штрафами, ніж в інших областях. Основними очікуваннями бізнесу на Київщині є дерегуляція, спрощення податкового навантаження, запуск єдиного інфоресурсу для підприємців та створення рівних умов для всіх підприємств. «Відштовхуючись від цих показників, ми підходили до роботи над Стратегією», – додала Оксана Кузяків.

«Якщо Стратегію ухвалять, це буде продовження євроінтеграційних обов’язків, які Україна взяла на себе», – розповів Максим Суржинський, голова регіональної ради підприємців у Київській області. По-перше, Стратегія розроблена на основі Акта з питань малого бізнесу для Європи, який використовується в європейських державах. По-друге, Україна, у якій завжди існувала планова економіка, ніколи не мала досвіду розробки політики розвитку МСП. Через розробку такого документа, Україна переймає досвід західних країн. По-третє, Стратегія прямо розподіляє відповідальність бізнесу та влади. Вона формуватиме соціальну відповідальність громадян.

Протягом заходу, також відбулися дві дискусійні панелі, які підсумував старший економічний радник Програми USAID ЛЕВ та голова правління ІЕД Ігор Бураковський. Особливістю, перевагою та недоліком Київської області є те, що тут знаходиться місто Київ. Воно одночасно і додає привабливості регіону, і одночасно є його бенефіціаром. Київ стягує кваліфіковані кадри та без продуманої регіональної політики сповільнює темп розвитку регіону. У 2020 році ми будемо свідками завершення реформи децентралізації і від неї прямо залежить розвиток Київщини. З економічної точки зору, важливим є створення ланцюгів вартості. Зараз ми бачимо позитивні приклади створення таких ланцюгів у інших регіонах. У їх концепції та впровадженні беруть участь як бізнес, так і науковці та влада. Якщо говорити про налагодження діалогу, то для бізнесу великого значення набуває об’єднання: підприємці можуть делегувати свої потреби у різноманітні бізнес-об’єднання, які, в свою чергу, можуть впливати на владу не від імені конкретного підприємства, а репрезентативно, від імені сектору.

Наступним етапом має стати схвалення проекту Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Київської області до 2020 року і плану заходів щодо її реалізації та подання на розгляд Київській обласній раді для затвердження на сесії.

Презентації з дискусії


Популярне
Останні новини