Державні реєстратори Київської області обговорили актуальні питання розвитку системи електронних пос

18 липня 2019 року Департаментом економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації спільно з державним підприємством «Національні інформаційні системи» (ДП НАІС) проведено семінар «Державна реєстрація юридичних та фізичних осіб-підприємців онлайн, не виходячи з дому або офісу».

Зменшення кількості зайвої взаємодії громадян і бізнесу з владою, досягнення нульового рівня корупції у сфері надання адміністративних послуг є метою діяльності Уряду України та Київської обласної державної адміністрації, як місцевого органу виконавчої влади. Сьогодні на сайті Кабінету Міністрів України українцям вже доступно більше 120 національних електронних послуг, з яких половина позбавляють громадян необхідності відвідувати органи влади та дозволяють отримати результати цих послуг у електронному вигляді.

Одним із кроків втілення у життя державної концепції «Країна у смартфоні» стала презентація 9 липня 2019 року електронної послуги, що дозволяє зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю онлайн із застосуванням модельно-модульного підходу затвердження статуту. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції» та веб-порталі Кабінету Міністрів України в розділі «Електронні послуги».

Сьогодні більшість райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування підключилось до електронного сервісу Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції» з метою розширення переліку суспільно необхідних сервісів і прийняття та опрацювання електронних заяв у сфері державної реєстрації фізичних осіб-підприємців у межах території Київської області.

З червня ДП НАІС впроваджено оновлене програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, яке працює у режимі дослідного використання. Зараз вкрай важлива безпосередня співпраця державних реєстраторів з ДП НАІС для перевірки технічних можливостей доступу до оновленого програмного забезпечення та виправлення можливих технічних недоліків програми.

Семінар відкрив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації Ярослав Вишня, підкресливши у своєму виступі особливу увагу запровадженням електронних послуг, і зокрема у сфері державної реєстрації, а також подальший активний розвиток електронних сервісів. Начальник Головного територіального управління юстиції у Київській області Олексій Шевченко під час вступної промови наголосив на важливості неухильного дотримання законодавства при вчиненні реєстраційних дій та популяризації нововведень порталу «Онлайн-будинку юстиції».

Директор філії міста Києва та Київської області ДП НАІС Петро Штогрин розповів присутнім щодо впровадженні нових електронних послуг, а саме: онлайн реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту.

Також він зупинився на впровадженні у режимі дослідного використання нового програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Всі учасники семінару взяли участь у відкритій дискусії щодо технічних, організаційних, правових та фінансових проблем, що виникають в процесі вчинення реєстраційних дій

Директор філії ДП НАІС запевнив присутніх у наданні необхідної допомоги у разі виникнення проблем щодо використання Єдиних та Державних реєстрів.

Підводячи підсумки семінару представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації та ДП НАІС подякували усім за участь та підтвердили необхідність розробки спільних заходів для підтримки вирішенню проблемних питань, зазначеними державними реєстраторами.

Учасники подякували безпосереднім організаторам семінару, зокрема Департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації, заступнику директора департаменту Наталії Погребній та начальнику відділу адміністративних послуг Світлані Кагаловській, акцентуючи увагу на продовженні започаткованого діалогу і навчань від ДП НАІС з питань впровадження електронних сервісів.

Популярне
Останні новини